
White Color Round Shape Ir Cctv Bullet Camera Camera
Price: 1900 INR / Box
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
50 Box
In Stock
Product Specifications
| Frequency | 50 Hertz (HZ) |
| Usage | Home |
| Material | Plastic |
| Product Type | Cctv Camera |
| Input Power | 230 V Volt (V) |
| Color | White |
| Weight | 200 Grams (g) |
| Dimension (L*W*H) | 139.9 X 99.9 mm Millimeter (mm) |
| Camera Type | Digital Camera |
| Sensor Type | CCD |
| Camera Style | Dome Camera |
| Technology | Wi-fi |
| Special Features | Water Proof |
| Application | Other |
| Camera Size | 2-4 inch |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Image/Video Quality | 2MP (1080p), 4MP (1440p), 5MP (1920p) and 8MP (4K/2160p). |
| Power Supply | 220 - 250 V |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 500 Per Day |
| Delivery Time | 2-3 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Packed in Boxes |
| Main Domestic Market | Delhi |
Product Overview
Key Features
IP Rating: IP66
Is it Weatherproof: Yes
Power Connector: 2.1mm Plug
Resolution: 960H
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Welgrow Technologies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Welgrow Technologies at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Marketing Manager
Mr. Vijay Kumar
Address
Plot No. A-47, SF Vishwakarma Colony, Above Lal Path Lab, Mehrauli - Badarpur Road, Near Shiv Mandir, New Delhi, Delhi, 110044, India
Report incorrect details

































