
Ir Cameras - Superior Performance, Enhanced Durability | Competitive Pricing, Global Expertise
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Sensor Type | CMOS |
| Resolution | 1080p |
| Lens | Variable |
| IR LEDs | 36 |
| Power Supply | 12V |
| Housing Material | Aluminum |
| Usage | Security surveillance, thermal imaging, and industrial inspection. |
| Weight | 500g |
| Operating Temp | -20°C to 50°C |
| IP Rating | IP66 |
| Features | Night vision, High resolution, Durable design, Easy installation, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Prakash Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Prakash Solutions at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Establishment
2005
GST NO
04AELPR8934D1ZA
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 04AELPR8934D1ZA
Chandigarh, Chandigarh
Proprietor
Mr. Gagandeep Singh Rana
Address
S.C.O. 1138-39, First Floor, Adjacent to Aroma Petrol Pump, Sector 22-B, Chandigarh, Chandigarh, 160022, India
cctv camera in Chandigarh
Report incorrect details







































