
Dome Cameras - High Color Contrast, Excellent Picture Quality | Acclaimed Performance From Certified Vendors
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| IR LEDs | 36 |
| Housing Material | Plastic |
| Power | 12V |
| Usage | Security Surveillance |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Dimensions | 100x100x80mm |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High Resolution, Color Contrast, Night Vision, Easy Install, Durable Housing, Wide Angle, Affordable Price |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Prakash Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Prakash Solutions at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Establishment
2005
GST NO
04AELPR8934D1ZA
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 04AELPR8934D1ZA
Chandigarh, Chandigarh
Proprietor
Mr. Gagandeep Singh Rana
Address
S.C.O. 1138-39, First Floor, Adjacent to Aroma Petrol Pump, Sector 22-B, Chandigarh, Chandigarh, 160022, India
dome cameras in Chandigarh
Report incorrect details






































