
Hdpe Granules - High-density Polyethylene Material | Quality-approved For Plastic Clips, Toys, Auto Parts & More
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Density | 0.95 g/cm³ |
| Melt Flow Index | 2-10 g/10min |
| Particle Size | 1-5 mm |
| Packaging | 25kg bags |
| Usage | Plastic clips, toys, auto parts |
| Features | High quality, Durable, Versatile, Affordable, Reliable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, City Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plastic Raw Material in bulk from City Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
GST NO
29ABTPN7662D1Z1
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29ABTPN7662D1Z1
Karwar, Karnataka
Proprietor
Mr. Irshad Ahmed
Address
Survey NO-37, Shade No- R-11 & 12, Industrial Area, Gudnapur Village, Haliyal Taluk, Karwar, Karnataka, 581329, India
hdpe granules in Karwar
Report incorrect details

































