
Fully Electric Stacker - 1500 Kg Capacity, 1150 Mm Fork Length, 3000 Mm Lift Height, 1000 Kg Weight | Compact Design, Easy Operation, Electric Lift, Efficient Handling, Emergency Stop
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Source | Electric |
| Capacity | 1500 kg |
| Lift Height | 3000 mm |
| Fork Length | 1150 mm |
| Weight | 1000 kg |
| Usage | Warehouse material handling |
| Safety Features | Emergency stop |
| Features | Electric lift, Compact design, Easy operation, Efficient handling, Safe operation |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
30
Establishment
2002
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAECM9881G1Z5
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAECM9881G1Z5
Rajkot, Gujarat
Marketing Manager
Mr. Haresh Samecha
Address
16, Vijay Plot, Khodiyar Chowk, Nr. Roshni Grinding, Bhaktinagar Station Plot, Rajkot, Gujarat, 360002, India
electric stacker in Rajkot
Report incorrect details

























