
Ethyl Acetate
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Balmukund Chemicals
In Stock
Product Specifications
| Purity | 99% |
| Appearance | Clear liquid |
| Density | 0.900 g/cm³ |
| Boiling Point | 77°C |
| Packaging | Plastic bottle |
| Volume | 500ml |
| Flash point | -4.4°C |
| Features | Easy to use, Colorless, Fruity odor, Versatile, High purity, Wide applications |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
5
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AGSPM9827D1Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AGSPM9827D1Z0
Ankleshwar, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Hardik Malayiya
Address
Plot No. 4765, GIDC, Industrial Area, Near Ficom Chowkdi, Ankleshwar, Gujarat, 393002, India
ethyl acetate in Ankleshwar
Report incorrect details




























