
Ethyl Acetate
Price: 90.00 INR / Liter
(90.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1000
In Stock
Product Specifications
| Purity | 99% |
| Packaging | Drums |
| Material | Metal |
| Density | 0.9 g/cm³ |
| Boiling point | 77°C |
| Flash point | -4°C |
| Storage | Cool, dry place |
| Features | High purity, Solvent properties, Non-toxic, Versatile uses, Cost-effective |
| FOB Port | hajira, dahej bhavnagar |
| Supply Ability | 1 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Price | 90.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1000 |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | D H International |
| Stock Quantity | 5000 |
| Product Unit | 1000 Piece/Pieces |
| Moq | 1000 |
| Minimum Ordered Packs | 1000 |
| Minimum Order Quantity | 1000 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
3
Establishment
1998
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AHPPP4946A1ZA
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHPPP4946A1ZA
Ankleshwar, Gujarat
Director
Mr Mehul Patel
Address
Plot No. - 117, Second Street, Yogi Estate, Ankleshwar, Gujarat, 393002, India
ethyl acetate in Ankleshwar
Report incorrect details









































