
Orange Electric Powered Automatic Grade Corrugated Pipe Machine
Price: 1416000.00 INR
(1200000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
1416000.00 INR / Unit
Weight :
4.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Orange |
| Product Type | Corrugated Pipe Machine, Other |
| Power Source | Electricity |
| Usage & Applications | Corrugated Pipe Making Industry |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 2 Months |
| Packaging Details | As Per Client Demand |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Currency | INR |
| Unit Type | Unit/Units |
| Pkg Box Breadth | 90.00 in |
| Pkg Box Length | 240.00 in |
| Color | Orange |
| Weight | 4.00 Tonne |
| Stock Quantity | 10 |
| MRP | 1416000.00 INR |
| Mop | 1 |
| Min Quantity | 1 |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| GSTIN | 18% |
| Shipping Type | free |
| Returnable | No |
| Price | 1200000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Pkg Box Height | 60.00 in |
| Brand Name | Samrika Flexi Tech Industries |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Model No: SWC 10 to 50
Material : for plastics corrugated pipe
Type : automatic
Capacity : 35 kg per hour
Size : 10 to 50 MM
Weight : 4 ton
Automatic : Yes
Maintenance Need: Very Low
Condition: New
Performance: Superb
Color: As Per Client Requirement
Warranty: 1 year
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SAMRIKA FLEXI TECH INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Machineries in bulk from SAMRIKA FLEXI TECH INDUSTRIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AMCPP4871C1Z8
Payment Mode
Cash in Advance (CID), Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AMCPP4871C1Z8
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr Naresh Panchal
Address
Plot No-36, Satsang Industrial Estate, Sardar Patel Ring Road, Near Madhav Estate, Odhav, Ahmedabad, Gujarat, 382430, India
corrugated pipe machine in Ahmedabad
Report incorrect details






























