
Sealine Electric Kettle
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Capacity | 1.7 Liters |
| Power | 1500-2200W |
| Voltage | 220-240V |
| Dimensions | 20x15x25cm |
| Weight | 1.2 kg |
| Usage | Heating water for beverages |
| Features | Fast boiling, Easy use, Durable design, Safe operation, Stylish look |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sealine Foreign Merchandise Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Kettle in bulk from Sealine Foreign Merchandise Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier, Trading Company
Establishment
2006
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kochi, Kerala
M.D
Mr. Nygin Sebastian
Address
36/2234-C, Melangath Line, Kaloor, Kochi, Kerala, 682017, India
electric tea kettle in Kochi
Report incorrect details







































