
Ashok Electric Kettle
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Electric Kettle |
| Dominant Color | Black |
| Capacity | 0.5L |
| Power | 800W |
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 15x15x20 cm |
| Weight | 0.8kg |
| Voltage | 230V |
| Usage | Boil water for tea, coffee and other beverages. |
| Features | Fast heating, Easy to use, Portable design, Durable build, Stylish looks |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ashok Agencies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Kettle in bulk from Ashok Agencies at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
1972
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ABBPJ1474H1ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ABBPJ1474H1ZT
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr. Ashok Jain
Address
No. 1690, Shukrawar Peth, Near Balaji Mandir, Alang Ali, Pune, Maharashtra, 411002, India
electric tea kettle in Pune
Report incorrect details








































