
Aloke Electric Kettle
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Capacity | 1.5 Liters |
| Power | 1500W |
| Voltage | 230V |
| Dimensions | 20x15x25cm |
| Weight | 1.2kg |
| Usage | Boiling water for tea, coffee |
| Features | Fast heating, Easy to use, Durable build, Safe operation, Stylish design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ALOKE RUB PLAST PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Kettle in bulk from ALOKE RUB PLAST PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Certification
ISO 9001 - 2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Director
Mr. Tejas
Address
No.B-81, Raj Crystal Complex, Eksar Road, Borivali (West), Mumbai, Maharashtra, 400091, India
electric tea kettle in Mumbai
Report incorrect details







































