
Mpee Electric Iron
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Electric Iron |
| Dominant Color | Purple |
| Power | 1000W |
| Voltage | 220V |
| Weight | 1kg |
| Soleplate Material | Chrome |
| Dimensions | 250x120x100 mm |
| Usage | Household clothes ironing. |
| Warranty | 1 year |
| Features | Easy use, Quick heating, Durable design, Affordable price, Reliable performance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MPee Kitchenette (P) Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Iron in bulk from MPee Kitchenette (P) Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
1985
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
Business Development Head
Mr. Harsh P Bhansali
Address
Office No-13, 1St Main Road, Attibele Industrial Area, Bengaluru, Karnataka, 562107, India
electric iron in Bengaluru
Report incorrect details




































