
Sujana Electric Iron
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Electric Iron |
| Color | White |
| Power | 750W |
| Weight | 1 kg |
| Dimensions | 25x12x10 cm |
| Material | Plastic |
| Temperature Control | Rotary dial |
| Usage | Household clothes ironing |
| Features | Easy use, Fast heating, Durable build, Affordable price, Reliable performance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SUJANA UNIVERSAL INDUSTRIES LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Iron in bulk from SUJANA UNIVERSAL INDUSTRIES LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36AACCS8630H1Z9
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AACCS8630H1Z9
Hyderabad, Telangana
DIRECTOR
Mr. G. S. Raju
Address
Survey No 308, plot no 1/B, SVIE, phase-1, Jeedimetla, Hyderabad, Telangana, 500055, India
electric iron in Hyderabad
Report incorrect details





































