
Electric Iron
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
S V Marketing
In Stock
Product Specifications
| Power | 1000-1200W |
| Material | Plastic, Metal |
| Dimensions | 30x15x12cm |
| Weight | 1kg |
| Voltage | 220-240V |
| Temperature | Variable |
| Cord length | 1.5m |
| Features | Lightweight, Compact design, Easy use, Durable, Efficient, Low maintenance, Long lasting |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Others |
| Supply Ability | Customized |
| Packaging Details | If Required |
| Main Domestic Market | South India |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
29AAJCS7905G1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29AAJCS7905G1ZZ
Bengaluru, Karnataka
Partner
Mr. Govardhan
Address
Jayanagar 9th Block, Bengaluru, Karnataka, 560091, India
electric steam irons in Bengaluru
Report incorrect details



























