
Dome Camera - 1/3" Super Color Ccd, 3.6mm & 6mm Inbuilt Lens, White/black Body | Ultra Compact Design, Best Picture Quality, Easy Recording
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/3" CCD |
| Lens | 3.6mm & 6mm |
| Power | 12V DC |
| Resolution | 600 TV lines |
| Audio | Optional |
| Features | Surveillance, Security, Compact design, High quality, Easy recording |
| Body Color | Black |
| Usage | Surveillance of institutes, malls, offices, homes and other crowded areas |
Product Overview
Key Features
Specifications:
1/3" Super Color CCD
Inbuilt 3.6mm & 6mm Lens
12 V DC, up to 600 TV Lines
Audio Optional
AES, AI, AGC, AWB, BLC, FL
Available in White/ Black body
Ultra compact sleek design
Best picture quality & easy recording
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Akshara IT & Security Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Akshara IT & Security Solutions at Trade India quality-assured services.
Business Type
Importer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Managing Director
Mr. Manoj Kumar M
Address
Plot No- 44, R.T.C Colony, Rampally Hyderabad, Telangana, 500029, India
dome cameras in Hyderabad
Report incorrect details









































