
Dome Cameras - High-quality Raw Material, Reliable Surveillance Solution, Perfect For Security Needs
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 720p |
| Lens Type | Wide angle |
| Housing Material | Plastic |
| Power Supply | 12V DC |
| Dimensions | 100x100x80 mm |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Usage | Security surveillance,indoor/outdoor monitoring |
| Features | Wide angle view, High resolution, Discreet design, Easy installation, Durable casing, Remote monitoring, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SMN Technology Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from SMN Technology Private Limited at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Marketing Manager
Mr. Rama Krishnan
Address
No: 21, 3rd Floor, Nathans Arcade, Malaviya Avenue, L.B.Road, Thiruvanmiyur, Chennai, Tamil Nadu, 600041, India
dome cameras in Chennai
Report incorrect details






































