
Delta Dop-b03s211
Price: 8500.00 INR / Piece
(8500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Connector Type | Terminal Block, Serial Port |
| Insulation Material | Plastic |
| Color | Black |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Feature | Touchscreen, High Resolution, User-friendly Interface |
| Efficiency | High Efficiency |
| Humidity % | 10% to 90% (non-condensing) |
| Operating Temperature | 0AdegC to 50AdegC |
| Shape | Rectangular |
| IP Rating | IP65 (front panel) |
| Surface Finish | Matte |
| Overheating Protection | YES |
| Product Type | HMI (Human Machine Interface) |
| Application | Industrial Automation |
| Protection Level | Other, NEMA4/IP65 (front panel) |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 24V DC |
| Energy Consumption | 5 W Max. |
| Output Type | TFT LCD Display |
| Dimension (L*W*H) | 135 x 100 x 31 mm |
| Weight | Approx. 0.28 kg |
| Input Voltage | 24V DC |
| Phase | Single |
| Size | 3.5 inch display |
| Material | Plastic (Housing) |
| Connection Type | RS232/RS422/RS485 |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others, Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Australia, North America, Eastern Europe, Middle East, Central America, South America, Asia, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | DELTA DOP-B03S211 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Product Unit | 40 Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 125 |
| Price | 8500.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | DELTA DOP-B03S211 |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Color | Black |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
delta plc in Bhavnagar
Report incorrect details

































