
Delta Dop-ae57cstd
Price: 8500.00 INR / Piece
(8500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Feature | High Resolution, Multiple Communication Ports |
| Connector Type | Screw Terminal, Port Connector |
| Shape | Rectangular |
| Overheating Protection | YES |
| Operating Temperature | 0AdegC to 50AdegC |
| Humidity % | 10% to 90% (Non-Condensing) |
| Insulation Material | Plastic ABS |
| Surface Finish | Matte |
| Efficiency | High |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Color | Black |
| IP Rating | IP65 |
| Product Type | Human Machine Interface (HMI) |
| Application | Industrial Automation |
| Protection Level | IP65 |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 24V DC |
| Output Type | Touchscreen Display |
| Dimension (L*W*H) | 196 mm x 146 mm x 50 mm |
| Weight | 1.2 kg |
| Size | 7 Inch |
| Input Voltage | 24V DC |
| Phase | Single Phase |
| Material | Plastic, Metal |
| Connection Type | Ethernet, USB, RS232/RS485 |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Paypal, Western Union, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Others, Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Australia, North America, South America, Eastern Europe, Middle East, Asia, Central America, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | DELTA DOP-AE57CSTD |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 125 |
| Returnable | No |
| Color | Black |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Brand Name | DELTA DOP-AE57CSTD |
| Price | 8500.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 40 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
delta plc in Bhavnagar
Report incorrect details

































