
Delta Dop-as38bstd
Price: 8500.00 INR / Piece
(8500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Humidity % | 10% to 90% RH (non-condensing) |
| Insulation Material | ABS |
| Operating Temperature | 0AdegC to 50AdegC |
| Efficiency | High |
| Feature | Touch Screen, Data Logging, User Friendly |
| Overheating Protection | YES |
| Color | Black/Grey |
| Connector Type | Serial Port |
| Shape | Rectangular |
| IP Rating | IP65 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Surface Finish | Matte |
| Product Type | HMI (Human Machine Interface) |
| Application | Industrial Automation |
| Protection Level | Other, IP65 Front |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 24V DC |
| Energy Consumption | 6.5W |
| Output Type | Digital Display |
| Dimension (L*W*H) | 138 mm x 102 mm x 33 mm |
| Weight | Approx. 0.7 kg |
| Phase | Single Phase |
| Input Voltage | 24V DC |
| Size | 3.8 inches TFT LCD |
| Connection Type | RS232/RS485 |
| Material | ABS Plastic |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others, Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Australia, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa, Central America, Asia, North America |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | DELTA DOP-AS38BSTD |
| Stock Quantity | 125 |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Brand Name | DELTA DOP-AS38BSTD |
| Product Unit | 40 Piece/Pieces |
| Price | 8500.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Color | Black/Grey |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
delta hmi in Bhavnagar
Report incorrect details



































