
Delta Dop-as38bstd
Price: 13000.00 INR / Piece
(13000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Features | Easy operation, Intuitive interface, Process control, Data logging, Remote access, Alarm management, High reliability, Energy efficiency |
| Color | Black |
| Shape | Rectangular |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Overheating Protection | YES |
| Operating Temperature | 0 to 50C |
| Humidity % | 10-90% (Non-condensing) |
| Surface Finish | Matte |
| Connector Type | RS232/RS485/USB Host |
| IP Rating | IP65 (front) |
| Feature | Touch Screen, Data Logging, Easy Programming |
| Product Type | Delta HMI (Human Machine Interface) |
| Application | Industrial Automation |
| Protection Level | Other, IP65 (Front Panel) |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 24V DC |
| Energy Consumption | 10 W Max |
| Output Type | Digital |
| Dimension (L*W*H) | 160 mm x 102 mm x 36 mm |
| Weight | 335 g |
| Phase | Single Phase |
| Size | 7 Inch |
| Input Voltage | 24V DC |
| Material | Plastic, Metal |
| Connection Type | Terminal and COM Ports |
| Payment Terms | Western Union, Paypal, Others, Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER REQUIRED |
| Main Export Market(s) | Australia, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa, Central America, Asia, North America |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | DELTA DOP-AS38BSTD |
| Mop | 1 |
| Price | 13000.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 55 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | DELTA |
| Returnable | No |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 1 |
| Color | Black |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AGMPL3365M1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AGMPL3365M1ZZ
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr Hussain Memon
Members since
8 Years
Address
Opp.Hanumanji Mandir, Vadva Talavadi Main Road, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
delta plc in Bhavnagar
Report incorrect details
































