
Delta Dop-ae67cstd
Price: 19000.00 INR / Piece
(19000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Features | User-friendly interface, Intuitive navigation, Real-time monitoring, Data logging, Remote access, Process control, Alarm management, Trend analysis, Customizable display, Data visualization |
| Color | Black / Grey |
| Shape | Rectangular |
| Feature | Touch Screen, High Resolution, Multi-Protocol Support |
| Surface Finish | Matte |
| Connector Type | Terminal Block, RJ45, USB |
| Efficiency | High Performance Processing |
| Insulation Material | Plastic Composite |
| Overheating Protection | YES |
| IP Rating | IP65 (Front Only) |
| Mounting Type | Panel Mounting |
| Operating Temperature | 0C to 50C |
| Humidity % | 10% to 90% RH (Non-Condensing) |
| Product Type | Human Machine Interface (HMI) |
| Application | Industrial Automation |
| Protection Level | Other, Front Panel: IP65 |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 24 VDC |
| Energy Consumption | 20 W Max. |
| Output Type | Digital Display / Touch Output |
| Dimension (L*W*H) | 200 mm x 143 mm x 50 mm |
| Weight | 1.62 Kg |
| Phase | Single Phase |
| Input Voltage | 24 VDC |
| Size | 7 Inches |
| Material | Plastic, Aluminum |
| Connection Type | Ethernet, USB Host/Device, Serial Ports |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Paypal, Others, Delivery Point (DP), Western Union, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER REQUIRED |
| Main Export Market(s) | Australia, South America, Western Europe, Middle East, Central America, Asia, Eastern Europe, North America, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | DELTA DOP-AE67CSTD |
| Stock Quantity | 55 |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Color | Black / Grey |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Brand Name | DELTA |
| Price | 19000.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AGMPL3365M1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AGMPL3365M1ZZ
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr Hussain Memon
Members since
8 Years
Address
Opp.Hanumanji Mandir, Vadva Talavadi Main Road, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
delta hmi in Bhavnagar
Report incorrect details




































