
Delta Dop-b07e515
Price: 14000.00 INR / Piece
(14000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Operating Temperature | 0AdegC to 50AdegC |
| Shape | Rectangular |
| Overheating Protection | Other, Automatic Shutdown on Overheating |
| Humidity % | 10% to 90% (non-condensing) |
| Insulation Material | Industrial Grade Insulation |
| Efficiency | High (Optimized for 24/7 Operation) |
| Feature | High-Resolution TFT LCD, Multi-Protocol Support |
| Connector Type | Screw Terminal, USB Type A/B, RJ45 |
| IP Rating | IP65 (Front Panel) |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Color | Black / Grey |
| Surface Finish | Matte |
| Product Type | HMI Touch Panel |
| Application | Industrial Automation, Machine Control |
| Protection Level | Other, NEMA4 / IP65 (Front Panel) |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 24V DC |
| Energy Consumption | Max. 8W |
| Output Type | Digital (as interface signals) |
| Dimension (L*W*H) | 200 x 146 x 34 mm |
| Weight | Approx. 0.76 kg |
| Input Voltage | 24V DC |
| Phase | Single Phase |
| Size | 7 inch |
| Material | Polycarbonate (Front Panel), Metal (Back Case) |
| Connection Type | RS-232, RS-485, Ethernet, USB Host & Client |
| Payment Terms | Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Western Union, Paypal, Letter of Credit (L/C), Cash Advance (CA), Telegraphic Transfer (T/T), Others, Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER REQUIRED |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Central America, Asia, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | DELTA DOP-B07E515 |
| Moq | 1 |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 55 |
| Price Type | fixed |
| Price | 14000.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Brand Name | DELTA |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Color | Black / Grey |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AGMPL3365M1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AGMPL3365M1ZZ
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr Hussain Memon
Members since
8 Years
Address
Opp.Hanumanji Mandir, Vadva Talavadi Main Road, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
delta hmi in Bhavnagar
Report incorrect details




































