
Delta Dop-ae67gstd
Price: 19000.00 INR / Piece
(19000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Feature | High Resolution, Multi-language Support, 65K Colors, LED Backlight |
| Color | Black/Grey |
| Humidity % | 10% to 90% RH (non-condensing) |
| Mounting Type | Panel Mounting |
| Overheating Protection | Other, Integrated Over-temperature Alarm |
| Connector Type | Screw Terminals, USB, Ethernet, Serial Ports |
| Insulation Material | Polycarbonate/ABS Plastic |
| Surface Finish | Anti-reflective Touch Screen Glass |
| Operating Temperature | 0AdegC to 50AdegC |
| IP Rating | IP65 (front) |
| Shape | Rectangular |
| Efficiency | High system response, real-time processing |
| Product Type | Human Machine Interface (HMI) Panel |
| Application | Industrial Automation, Machine Control, Process Monitoring |
| Protection Level | Other, NEMA 4X / IP65 (front panel) |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 24 VDC |
| Energy Consumption | Approx. 22 W |
| Output Type | Digital Display, Touchscreen Interface |
| Dimension (L*W*H) | 204 mm x 142 mm x 53 mm |
| Weight | 1.7 kg |
| Input Voltage | 24 VDC |
| Phase | Single Phase |
| Size | 7 Inch TFT LCD |
| Material | Plastic and Metal (Front Panel: Touch Glass, Rear Cover: Aluminum) |
| Connection Type | Ethernet, Serial (RS232/RS422/RS485), USB |
| Payment Terms | Cheque, Letter of Credit (L/C), Western Union, Paypal, Others, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER REQUIRED |
| Main Export Market(s) | Central America, Middle East, South America, Asia, Western Europe, Eastern Europe, North America, Australia, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | DELTA DOP-AE67GSTD |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | DELTA |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 19000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 55 |
| Color | Black/Grey |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AGMPL3365M1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AGMPL3365M1ZZ
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr Hussain Memon
Members since
8 Years
Address
Opp.Hanumanji Mandir, Vadva Talavadi Main Road, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
delta plc in Bhavnagar
Report incorrect details


































