
Cpu Cooler-gh200
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Size | 104x74x130 mm |
| Fan Size | 100x100x25 mm |
| Heatsink Material | Aluminum |
| Heatpipes | 2 |
| Fan Material | PBT |
| Fan Speed | 2000 rpm |
| Bearing Type | Hydraulic |
| Rated Voltage | 12V |
| Noise Level | 26 dBA |
| Weight | 339 g |
| Warranty | 2 Years |
| Usage | CPU cooling for Intel and AMD sockets |
| Features | Efficient cooling, Quiet operation, Easy installation, Durable design, Wide compatibility |
Product Overview
Key Features
1.Product Size: 104(L) x 74(W) x 130(H)mm
2.Fan Size: 100*100*25mm(3Pin)
3.Heatsink Material: Alumium/ 2 Heatpipes
4.Fan Material: PBT
5.Fan Speed: 2000rpmA 10%
6.Bearing Type:Hydraulic
7.Rated Voltage: 12V
8.Noise Level: 26dBA(Max)
9.Weight:339g
10.Warranty Year: 2 Years
1.Compatible with all single and dual core CPUs for Intela s Socket 1156/1155/1150/775 and AMDa s Socket AM3/AM2+/AM2.
2.Does not generate noise or vibration in Silent Mode.
3.92mm quiet fan with 2 "U" Shape heatpipes maximizes airflow.
4.Pure aluminum ensure excellent heat dissipation.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ShenZhen SenJing Tech Co., Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Computer Accessories in bulk from ShenZhen SenJing Tech Co., Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shenzhen, Guangdong
Name
Ms. Cassie Chen
Address
Longgang District, Shenzhen, Guangdong, 518116, China
cooling fan in Shenzhen
Report incorrect details






























