
Cpu Cooler Gh100
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Size | 98x63x140 mm |
| Fan Size | 90x90x25 mm |
| Heatsink Material | Aluminum |
| Fan Material | PBT |
| Fan Speed | 2000 rpm |
| Bearing Type | Hydraulic |
| Rated Voltage | 12V |
| Noise Level | 25 dBA |
| Weight | 320 g |
| Warranty | 2 Years |
| Heatpipes | 1 |
| Usage | CPU cooling for Intel and AMD sockets |
| Features | Quiet operation, Efficient cooling, Easy installation, Wide compatibility, Durable design |
Product Overview
Key Features
1.Product Size: 98(L) x 63(W) x 140(H)mm
2.Fan Size: 90*90*25mm(3Pin)
3.Heatsink Material: Alumium/1 Heatpipe
4.Fan Material: PBT
5.Fan Speed: 2000rpmA 10%
6.Bearing Type:Hydraulic
7.Rated Voltage: 12V
8.Noise Level: 25dBA(Max)
9.Weight:320g
10.Warranty Year: 2 Years
.Compatible with all single and dual core CPUs for Intela s Socket 1156/1155/1150/775 and AMDa s Socket AM3/AM2+/AM2.
.Does not generate noise or vibration in Silent Mode.
.92mm quiet fan with 1 "U" Shape heatpipes maximizes airflow.
.Pure aluminum ensure excellent heat dissipation.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ShenZhen SenJing Tech Co., Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Computer Accessories in bulk from ShenZhen SenJing Tech Co., Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shenzhen, Guangdong
Name
Ms. Cassie Chen
Address
Longgang District, Shenzhen, Guangdong, 518116, China
cpu fan in Shenzhen
Report incorrect details



























