
Ceiling Fan Golf - Blade Material: Aluminum
Price: 1300.00 INR / Piece
(1300.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
1300.00 INR / Piece
Weight :
0.00 Tonne
1 Pack Contains :
10
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal |
| Color | Brown |
| Blade Span | 1200 mm |
| Sweep Area | 120 sq. ft |
| Motor Speed | 300 RPM |
| Power Consumption | 75 watts |
| Warranty | 2 years |
| Features | Energy efficient, Quiet operation, Stylish design, Durable construction, Easy installation |
| Blade Material | Aluminum |
| Installation Type | Ceiling |
| Power Source | Electrical |
| No. Of Blades | 3 |
| Remote Operated | No |
| Price Type | fixed |
| Shipping Type | flat_rate |
| Packsize | 10 |
| Stock Quantity | 50 |
| Pkg Box Height | 0.00 in |
| Mop | 1 |
| MRP | 1300.00 INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Shipping Rate | 1300.00 |
| Color | Satin Gold ,D Brown Pearl White |
| Pkg Box Length | 0.00 in |
| Brand Name | JAIN ELECTROCHEM |
| Currency | INR |
| Price | 1300.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Pkg Box Breadth | 0.00 in |
| Weight | 0.00 Tonne |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
30
Establishment
1987
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36AANPJ7018A1ZY
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AANPJ7018A1ZY
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Mr Lokesh Jain
Address
Office No. 14, Svcie Ph-1 Extension (formerly Bcie), Balanagar, Hyderabad, Telangana, 500037, India
ceiling fans in Hyderabad
Report incorrect details

































