
Ceiling Fan Prince
Price: 600.00 INR / Piece
(600.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
5
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Size | 48 Inch |
| Color | Ivory |
| Blade Material | Aluminium |
| Type | Other, Ceiling Fan |
| Installation Type | Other, Ceiling Mount |
| Power | 70W |
| Power Source | Other, Electric |
| Voltage | 220-240V |
| Energy Efficiency Rating | 5 Star |
| Speed Mode | 3 Speed Settings |
| Blade Diameter | 1200 mm (48 Inch) |
| No. Of Blades | 3 |
| Material | Metal |
| Remote Operated | No |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 100 |
| Brand Name | JAIN ELECTROCHEM |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price | 600.00 INR (Approx.) |
| Color | Ivory |
| Packsize | 5 |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
30
Establishment
1987
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36AANPJ7018A1ZY
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AANPJ7018A1ZY
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Mr Lokesh Jain
Address
Office No. 14, Svcie Ph-1 Extension (formerly Bcie), Balanagar, Hyderabad, Telangana, 500037, India
ceiling fans in Hyderabad
Report incorrect details
































