
Ceiling Fan Emperor Plus - Blade Diameter: 1200 Mm Millimeter (Mm)
Price: 1800.00 INR / Piece
(1800.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
1800.00 INR / Piece
Weight :
800.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Blade Material | Aluminum |
| Size | 48 Inch |
| Color | Brown |
| Type | Air Cooling Fan |
| Installation Type | Ceiling |
| Power | 75 W Watt (w) |
| Power Source | Electrical |
| Voltage | 220-240 V Volt (v) |
| Energy Efficiency Rating | 4 Star |
| Speed Mode | 3 |
| Blade Diameter | 1200 mm Millimeter (mm) |
| No. Of Blades | 3 |
| Material | Aluminum |
| Remote Operated | No |
| Delivery Time | 1 Days |
| Returnable | No |
| Shipping Rate | 1800.00 |
| Price | 1800.00 INR (Approx.) |
| Shipping Type | flat_rate |
| MRP | 1800.00 INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Pkg Box Breadth | 48.00 inches |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Color | Brown |
| Pkg Box Height | 48.00 inches |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 50 |
| Brand Name | JAIN ELECTROCHEM |
| Weight | 800.00 Tonne |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Length | 48.00 inches |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
30
Establishment
1987
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36AANPJ7018A1ZY
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AANPJ7018A1ZY
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Mr Lokesh Jain
Address
Office No. 14, Svcie Ph-1 Extension (formerly Bcie), Balanagar, Hyderabad, Telangana, 500037, India
ceiling fans in Hyderabad
Report incorrect details

































