
Ceiling Fan
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Number of Blades | Three |
| Blade Material | Wood |
| Motor Type | Copper |
| Sweep Diameter | 1200 mm |
| Power Consumption | 75W |
| Voltage | 230V |
| Usage | Homes, offices, shops, resorts |
| Features | Stylish design, Long life, Energy efficient, Quiet operation, Easy install |
Company Details
Business Type
Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
15
Establishment
1994
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Rajesh Gupta
Address
I-205, DSIIDC, Bawana Industrial Area, Sec-5, Delhi, Delhi, 110039, India
ceiling fans in Delhi
Report incorrect details


































