
Ceiling Fan
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Ceiling Fan |
| Dominant Color | Burgundy |
| Blade Span | 1200 mm |
| Motor Power | 75W |
| Speed Settings | 3 |
| Sweep Diameter | 120 cm |
| Material | Metal, Plastic |
| Usage | Homes, shops, offices, for cooling |
| Warranty | 1 year |
| Features | Powerful motor, Balanced blades, Elegant design, Fast speed, Energy efficient, Wide airflow, Quiet operation |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Wholesaler
Employee Count
10
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03ANZPK9737C1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03ANZPK9737C1ZL
Ludhiana, Punjab
Proprietor
Mr Sanjeev Arora
Address
2064/1115, St. No. 1, Jujhar Nagar, Kalisan Street, Gill Road, Ludhiana, Punjab, 141003, India
ceiling fans in Ludhiana
Report incorrect details
































