
Ceiling Fan - Metal Blades, 220v/50hz Voltage, 3 Blades Design | Pure Copper Motor, Stylish Variety Of Shapes And Colors
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50Hz |
| Motor Size | 66x66x14mm |
| Motor Type | Copper |
| Blades | 3 Metal |
| Power | 43W |
| Usage | Indoor ceiling air circulation |
| Color | White |
| Features | Cool air, Energy efficient, Quiet operation, Easy install, Durable design |
Product Overview
Key Features
Voltage : 220V/50HZ
Motor : 66x66x14mm pure copper
Blade : 3 Metal
Grill : 430x1.1x120pcs
Plug : 2x0.5mmA x1.8M
Power : 43W
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, FOSHAN JIXING HOUSEHOLD APPLIANCE CO.,LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Fan in bulk from FOSHAN JIXING HOUSEHOLD APPLIANCE CO.,LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Foshan, Guangdong
Name
Mandy Chan
Address
Jixing Rd, Qishi Industrial Zone, Xiaotang, Shishan Town, Nanhai District, Foshan City, Guangdong Province, China Foshan, Guangdong, 5200520, China
ceiling fans in Foshan
Report incorrect details





























