
Ceiling Fans - Durable And Elegant Design | Affordable Quality Energy Efficient Cooling Solutions
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Number of Blades | Four |
| Blade Material | Plastic |
| Motor Type | AC |
| Sweep Diameter | 1200 mm |
| Power Consumption | 75W |
| Voltage | 230V |
| Usage | Residential cooling, commercial spaces |
| Warranty | 1 year |
| Color | White |
| Features | Air Circulation, Cooling Comfort, Energy Efficient, Easy Installation, Quiet Operation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Fushan Jiwan Electrical Co., Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Fan in bulk from Fushan Jiwan Electrical Co., Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
1992
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Foshan, Guangdong
Name
Ms. Annie Sue
Address
Leliu Town, Shunde District, Foshan, Guangdong, 528300, China
ceiling fans in Foshan
Report incorrect details


























