
Cctv Surveillance Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens Type | Fixed |
| IR LEDs | Yes |
| Power Supply | 12V |
| Usage | Surveillance, Security monitoring, evidence recording |
| Dimensions | 150x100x80 mm |
| Housing Material | Aluminum |
| Operating Temperature | -20°C to 50°C |
| Weight | 0.5kg |
| Features | High Resolution, Night Vision, Weatherproof, Remote Viewing, Easy Installation |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Krishna Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Krishna Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Retailer
GST NO
27AABPT3938M1Z5
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AABPT3938M1Z5
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Karan Tanwani
Address
plot no. 147, Pragati Industrial Estate, N.M. Joshi Marg, Mumbai, Maharashtra, 400011, India
cctv camera in Mumbai
Report incorrect details





































