
Cctv Surveillance Camera - High-quality, Advanced Night Vision Technology | Durable Build, Wide-angle Lens, Easy Installation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| IR Range | 20m |
| Power | 12V |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Security surveillance of commercial and residential areas |
| Dimensions | Variable |
| Weight | Variable |
| Operating Temperature | -20°C to +50°C |
| Compliance | IP66 |
| Features | High Resolution, Night Vision, Remote Viewing, Motion Detection, Weatherproof, Easy Installation, Secure Monitoring |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Vpj Associates has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Vpj Associates at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07BDNPJ6909E2ZD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07BDNPJ6909E2ZD
Delhi, Delhi
Director
Mr. Piyush Jain
Address
B-3/6 , Johripur Extn., Delhi, Delhi, 110094, India
cctv video camera in Delhi
Report incorrect details































