
Cctv Surveillance Camera - High-quality Imaging, Night Vision Capability, Weather-resistant Design, Easy Installation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Camera Type | Dome |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 3.6mm |
| IR LEDs | 30m |
| Power | 12V DC |
| Material | Plastic |
| Usage | Home and business security surveillance |
| Dimensions | 120x120mm |
| Standards | IP66 |
| Weight | 0.5kg |
| Features | High Resolution, Night Vision, Remote Access, Secure Monitoring, Easy Installation |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, RANDSERV SYSTEMS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from RANDSERV SYSTEMS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2016
Working Days
Monday To Saturday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr Puneet Kumar Sharma
Address
Plot No.64, Seemant Vihar, Sector 14, Kaushambi, Behind Raddisson Hotel . Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201010, India
cctv camera in Ghaziabad
Report incorrect details







































