
Cctv Surveillance Camera By Global Lync Technologies
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Lens | Wide Angle |
| IR LEDs | Yes |
| Power | DC 12V |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Surveillance for security purposes |
| Dimensions | 50mm diameter |
| Weight | 150g |
| Connectivity | Wired |
| Features | High resolution, Night vision, Wide angle, Easy install, Durable design, Remote viewing, Secure footage |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Global Lync Technologies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Global Lync Technologies at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Abhijit Balwant Kothawade
Address
Shop No.1, Vinay Nagar, Pathardi Road, Wadala,Near By Atharva Park, Mumbai, Maharashtra, 422006, India
cctv camera in Mumbai
Report incorrect details










































