
Cctv Surveillance Camera - High-quality Hd Resolution, Night Vision Capability, Motion Detection Integration, Weather-resistant Design, Wide-angle Lens
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Camera Type | Dome |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 2.8mm |
| IR LEDs | Yes |
| Housing Material | Metal |
| Power Supply | 12V |
| Usage | Security surveillance of perimeter and areas. |
| Weight | 1kg |
| Dimensions | 150x100x80 mm |
| Compliance | CE, RoHS |
| Features | High Resolution, Wide Angle, Night Vision, Durable Housing, Easy Installation, Remote Viewing, Secure Monitoring |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Parvail Sons has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Parvail Sons at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
2
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAEPF3013G1ZB
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAEPF3013G1ZB
Mumbai, Maharashtra
DIRECTOR
Mr. Ishwar
Address
Shop No. 1, Dinshaw Building, Shamrao Vithal Marg, Lamington Road, Mumbai, Maharashtra, 400007, India
cctv video camera in Mumbai
Report incorrect details





























