
Cctv Surveillance Camera By Trustfinity Technologies India Pvt. Ltd.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Silver |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens Type | Fixed |
| Night Vision | Yes |
| Housing Material | Metal |
| Usage | Surveillance and security applications in various settings, including commercial, industrial, and residential spaces. |
| Power Supply | 12V DC |
| Operating Temperature | -10°C to 50°C |
| IP Rating | IP66 |
| Weight | 1kg |
| Features | High Resolution, Secure Monitoring, Remote Viewing, Easy Installation, Durable Design |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, TRUSTFINITY TECHNOLOGIES INDIA PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from TRUSTFINITY TECHNOLOGIES INDIA PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAGCT1893F1Z6
Payment Mode
Cash on Delivery (COD), Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAGCT1893F1Z6
New Delhi, Delhi
Director
Mr. Varun Pandey
Address
Radha Bhawan (First Floor), C-61 B, Gali No - 07,Patel Garden, Near Dwarka Mor Metro Station, Dwarka, New Delhi, Delhi, 110075, India
Report incorrect details








































