
Cctv Surveillance Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| IR LEDs | Yes |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 100 x 100mm |
| Usage | Surveillance in commercial, residential, and industrial settings. |
| Features | High Resolution, Night Vision, Wide Angle, Remote Viewing, Easy Installation, Durable Design, Cost Effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shine Sec Systems has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Shine Sec Systems at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
4
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AUKPK0614J2ZQ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AUKPK0614J2ZQ
Gurugram, Haryana
Proprietor
Mr. Ajay Saini
Address
Plot No. 144, Krishna Place, First Floor, Near Sadar Bazar, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details








































