
Cctv Security Surveillance Camera - Premium Quality Raw Materials, High-definition Imaging, Rigorous Quality Testing
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV System |
| Dominant Color | Silver |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| Power | 12V DC |
| Usage | Security surveillance for homes, businesses, and other applications |
| IR LEDs | Yes |
| Housing Material | Metal |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High Resolution, Night Vision, Remote Access, Easy Installation, Secure Monitoring |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, VIGILOR SOLUTIONS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from VIGILOR SOLUTIONS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
0Navi Mumbai, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Co-Founder
Mr. Gopal Pandit
Address
S 4/14, Janta Market, Sector 7, Vashi, Navi Mumbai, Maharashtra, 400703, India
surveillance camera in Navi Mumbai
Report incorrect details




































