
Cctv Security Dome Camera - High-quality Electronic Components, Advanced Technology , 360-degree Coverage
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| IR LEDs | 20m+ |
| Power Supply | 12V |
| Housing Material | Plastic |
| Operating Temperature | -10°C to 50°C |
| Usage | Security surveillance in homes, businesses, and industrial settings |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High resolution, Wide viewing, Night vision, Remote viewing, Easy install |
| Payment Terms | Others, Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, NEEDS SECURITY SOLUTIONS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from NEEDS SECURITY SOLUTIONS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AYJPK5295LIZN
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AYJPK5295LIZN
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Amit Garg
Address
Plot No. 615/202, Sector-5, Main Road, Vaishali, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201010, India
cctv dome camera in Ghaziabad
Report incorrect details







































