
Cctv Security Cameras - High Definition, Durable Design | Superior Night Vision, Motion Detection, Remote Access
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| Night Vision Range | 30m |
| Power Supply | 12V |
| Material | Plastic |
| Usage | Surveillance and security monitoring of premises, businesses or properties |
| Features | High Resolution, Night Vision, Wide Angle, Weatherproof, Easy Install, Remote View, Motion Detect |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, NEEDS SECURITY SOLUTIONS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from NEEDS SECURITY SOLUTIONS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AYJPK5295LIZN
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AYJPK5295LIZN
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Amit Garg
Address
Plot No. 615/202, Sector-5, Main Road, Vaishali, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201010, India
cctv security camera in Ghaziabad
Report incorrect details








































