
Cctv Dome Camera - High-performance, Aesthetically Designed , Rigorously Tested For Durability And Flawless Operation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 2.8mm |
| Night Vision | IR |
| Power Supply | 12V |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 100x100mm |
| Usage | Indoor/Outdoor security surveillance |
| Compliance | IP66 |
| Features | High Resolution, Wide Angle, Durable Design, Easy Installation, Remote Monitoring, Superior Image, Night Vision |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, HMS ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from HMS ENTERPRISES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AABFH2522D1Z6
Certification
ISO 9001 : 2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AABFH2522D1Z6
Chennai, Tamil Nadu
Accepts only Domestic inquiries
Partner
Mr. R. Manigandan
Address
93/4, 2nd Floor, AKT Mansion, Jeenis Road, Saidapet, Chennai, Tamil Nadu, 600015, India
dome cameras in Chennai
Report incorrect details









































