
Dome Ir Cctv Security Camera - Metal Housing, 100x100mm, 1080p, 36 Ir Leds | Night Vision, Weatherproof, Remote Viewing
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 2.8mm |
| IR LEDs | 36 |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Metal |
| Usage | Outdoor security surveillance |
| Operating Temperature | -20°C to +50°C |
| Dimensions | 100mm x 100mm |
| Features | IR Illumination, Wide Angle, Night Vision, Weatherproof, High Resolution, Remote Viewing, Easy Install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Piyush Security System has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Piyush Security System at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Establishment
2004
GST NO
23AGDPG9912A1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23AGDPG9912A1ZZ
Indore, Madhya Pradesh
PROPRIETOR
Mr. Sandeep Digmber Gore
Address
411, Scheme No. 91, Malwa Mill, Indore, Madhya Pradesh, 452001, India
cctv security camera in Indore
Report incorrect details




































