
Cctv Ir Camera
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Jmd Enterprises
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Resolution | 720p |
| Lens | 3.6mm |
| IR LEDs | 10-20m |
| Power Supply | 12VDC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Residential and commercial surveillance, including shopping malls, colleges, and homes. |
| Dimensions | 100x100x150 mm |
| Features | High resolution, Weatherproof, Low maintenance, Excellent performance, Surveillance use |
| Main Domestic Market | Delhi |
Product Overview
Key Features
- Less maintenance
- Excellent performance
- Weatherproof
- High resolution
Company Details
Find List of Office Equipment Companies, Office Supplies Companies, Office Equipment Distributors from India. ... Office Equipment & Supplies exporters and manufacturers with detailed company profiles, product description, product images ...
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer, Fabricator, Producer
Employee Count
7
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AVNPK6987A1Z7
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AVNPK6987A1Z7
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Anjana
Address
Plot No A-72, First Floor, Chattarpur Extension, Near Nanda Medical, New Delhi, Delhi, 110074, India
Report incorrect details

































