
Cctv Ip Dome Camera - Superior Quality Components | Ideal For Surveillance In Public And Commercial Spaces
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
10
In Stock
Product Specifications
| Product Type | IP Dome |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 2.8mm |
| IR Range | 20m |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Surveillance in malls,offices and shopping complexes |
| Weight | 0.5kg |
| Network | IP67 |
| Features | High resolution, Wide viewing, Easy install, Remote viewing, Secure access, Cost effective, Durable casing |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cheque, Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | Delhi |
Product Overview
Key Features
This product is widely demanded for spying or surveillance purpose in public or commercial places like malls, shopping complexes and offices. This product is properly assembled by utilizing superior quality components under the guidance of professionals at vendor well-equipped production unit. Clients can avail this CCTV IP Dome Camera from us at affordable price range.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, s4s technology has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from s4s technology at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Manager
Mr. Saurabh Suman
Address
Plot No. B-292, Chandrakanta Complex, New Ashok Nagar, Near Metro station, Delhi, Delhi, 110096, India
cctv dome camera in Delhi
Report incorrect details









































