
Cctv Dome Camera - High Resolution Image Capture , Night Vision Capability And Energy Efficient Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Lens Type | Fixed |
| IR Range | 30m |
| Housing Material | Plastic |
| Power Consumption | 12V |
| Usage | Surveillance and security purposes in indoor or outdoor settings |
| Operating Temperature | -20°C to 50°C |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High Resolution, Night Vision, Video Recording, Energy Efficient, Durable Housing |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, JENIX has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from JENIX at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Establishment
2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jaipur, Rajasthan
Proprietor
Mr. Manoj Jain
Address
F-11, PN 152, VARDHMAN SAROVAR BLOCK A, PATRAKAR COLONY, MANSAROVAR, Jaipur, Rajasthan, 302020, India
cctv dome camera in Jaipur
Report incorrect details




































