
Cctv Dome Cameras - Advanced Technology Design | Trusted Performance, Unmatched Reliability
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/2.8" |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 2.8mm |
| IR Range | 20m |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Security surveillance, indoor/outdoor monitoring |
| Features | High Resolution, Remote Viewing, Night Vision, Weatherproof, Easy Install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Hitech Vision Associates has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Hitech Vision Associates at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Establishment
1995
GST NO
07AGNPS5471J1ZQ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AGNPS5471J1ZQ
New Delhi, Delhi
CEO
Mr. Vipin Singhal
Address
214-B, Jaina Tower-II, District Centre, Janakpuri, New Delhi, Delhi, 110058, India
Report incorrect details









































