
Cctv Dome Camera By Tap Security Solution
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 720p |
| Lens | 3.6mm |
| IR LEDs | Yes |
| Power | 12V DC |
| Material | Plastic |
| Usage | Security surveillance in indoor/outdoor settings |
| Weight | 0.5kg |
| Dimensions | 100mm Dia |
| Features | High Resolution, Weatherproof, Wide Angle, Easy Install, Reliable Security |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, TAP SECURITY SOLUTION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from TAP SECURITY SOLUTION at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
7
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Cuttack, Odisha
Name
Mr. Subash Das
Address
Plot No.: B/53, Om Sai Palace, Dr. Tompe Road, Sector 8, CDA, Cuttack, Odisha, 753014, India
cctv dome camera in Cuttack
Report incorrect details


































