
Cctv Dome Camera - Durable Alloy Build, Compact Design, High Resolution Image Quality
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 3.6mm |
| IR LEDs | 24 |
| Power | 12V DC |
| Material | Metal housing |
| Dimensions | 100x100mm |
| Standards | IP66 |
| Usage | Surveillance, security monitoring in various settings, such as homes, businesses, and public areas. |
| Features | Wide angle view, Night vision, Weatherproof, Easy install, High resolution, Remote viewing, Durable design |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Telegraphic Transfer (T/T), Others, Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, DIGIBIT INDIA has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from DIGIBIT INDIA at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier
Establishment
2017
GST NO
19AANFD8843M1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AANFD8843M1ZL
Kolkata, West Bengal
Partner
Mr. Hitabrata Nanda
Address
47, R. N. Tagore Road, Kolkata, West Bengal, 700063, India
cctv dome camera in Kolkata
Report incorrect details































